Projekt „Zdrowo jem…”

top konkurs

 

„AKTYWNIE PO ZDROWIE” W NASZEJ SZKOLE

Jesteśmy w ogólnopolskim projekcie ”Zdrowo jem, więcej wiem”

Projekt organizowany przez Fundację Banku Ochrony Środowiska w ramach programu „Aktywnie po zdrowie” adresowany jest do uczniów klas I – III.

W roku szkolnym 2013/2014 uczniowie klas I- III zaczęli realizować ogólnopolski projekt edukacyjny „Więcej wiem, zdrowo jem”.

Jak widać, wszystko kręci się wokół zdrowia – uczniowie od najmłodszych lat poznają tajniki zdrowego stylu życia, w myśl zasady: „czym skorupka za młodu nasiąknie…”. Dzieci wiedzą już, jak ważna jest odpowiednia dieta (wartościowe, odpowiednio zbilansowane posiłki, bogate w witaminy i związki mineralne) i aktywność fizyczna. To dwa najważniejsze czynniki zapewniające zdrowie, urodę i dobrą kondycję fizyczną.

Śniadanie to najważniejszy posiłek dnia i bezwzględnie musi być spożywane przed wyjściem z domu do szkoły. Nasz mózg, ucząc się, wykonuje ciężką pracę i potrzebuje energii w postaci wartościowego śniadania. Wiedzą o tym uczniowie, wiedzą też ich rodzice, którzy także uczestniczą w kampanii.

W ramach realizacji tematyki prozdrowotnej dzieci przygotowują apetyczne i zdrowe kanapki, przyrządzają pyszne sałatki owocowe (tzw. bomby witaminowe), wymieniają się pomysłowymi przepisami na zdrowe śniadanie i umieszczają je w „Książce śniadaniowej” – dostępnej także dla innych uczniów. Spożywanie własnoręcznie przygotowanych posiłków to ogromna frajda nie tylko dla podniebienia. Wszystko jest takie pachnące, kolorowe i estetyczne, że aż ślinka cieknie… Surowe warzywa i owoce to również znakomity materiał  wykorzystywany na zajęciach technicznych – wystarczy spojrzeć na zdjęcia przedstawiające „Warzywne Stworki”. …a  to dopiero początek zdrowego szaleństwa…

Realizacja zadań dokumentowana jest szczegółowo w witrynie internetowej organizatora. Każdy etap wymaga opracowania i wysłania 7 raportów wraz z dokumentacją zdjęciową, która stanowi podstawę do zaliczenia zadań. Zadania jesienne zostały zrealizowane. Zainteresowanych programami odsyłamy na stronę www.aktywniepozdrowie.pl

Projekt „Zdrowo jem, więcej wiem” prowadzony jest pod patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej, Ministerstwa Zdrowia, Ministerstwa Sportu i Turystyki.

Zapraszamy do galerii.