Grazynka n 1

POŻEGNANIE

Nie wszystko umiera, czego dotyka śmierć… 

więcej


  eTwinning

Erasmus

Jakub Kośmider w The Voice Kids 3. Co o nim wiemy?

1 stycznia 2020 roku ruszyła trzecia edycja programu The Voice Kids. Do programu zgłosiło się ponad 2 tysiące dzieci z całej Polski w wieku 8-15 lat. Do etapu Przesłuchań w Ciemno dostało się natomiast 70 młodych wokalistów. Wiadomo, że jednym ze szczęśliwców, którzy mieli szansę zaśpiewać przed Cleo, Dawidem Kwiatkowskim oraz Tomsonem i Baronem z zespołu Afromental , był  Jakub Kośmider.

Jakub Kośmider ma 12 lat i jest uczniem klasy VI Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Pigłowicach.

W show Jakub poruszył widownię wykonaniem przeboju Skaldów pt. „Wierniejsza od marzenia”.  Głównym celem było oczywiście odwrócenie się jednego z foteli  jurorów, w których zasiadali Cleo, Thomson i Baron oraz  Dawid Kwiatkowski. Ten ostatni już po kilkunastu sekundach odwrócił swój fotel, co oznaczało, że chce mieć Kubę w swojej drużynie. Następnie swój fotel niemal w ostatniej chwili odwrócili Thomson i Baron. Nie odwróciła się jedynie Cleo, choć prawie do samego końca występu nie wiedziała, jak się zachować. Wokalistka bardzo  żałowała, tym bardziej, że Kuba przyznał, że chciał znaleźć się w jej drużynie. Mając jednak do wyboru Dawida Kwiatkowskiego oraz Thomsona i Barona, Kuba wybrał chłopaków z grupy Afromental. W sobotę 8 lutego Kuba wystąpił już w tzw. bitwach. Chłopcy zaśpiewali piosenkę pt. „Nie zadzieraj nosa” Czerwonych Gitar. „Od początku słyszałem w Tobie, już na etapie przesłuchań w ciemno, twój talent wokalny, twoją liryczność. Troszkę się obawiałem na tych próbach, czy poradzisz sobie z taką formułą rozrywkową i do tego klasyczną, bo ta piosenka ma więcej lat niż my. Dziś pokazałeś beztroskę na scenie, pokazałeś zabawę, pokazałeś piękne frazy wokalizy i jestem z ciebie bardzo dumny – mówił Baron o występie Kuby." Ostatecznie do dalszego etapu, tzw. Sing-Off, przeszedł Konrad  Repiński z występującego trio.

Uczestnik The Voice Kids 3 śpiewa od najmłodszych lat. Kuba zdobył wiele nagród na regionalnych i ogólnopolskich festiwalach muzycznych. Występował również na wielu akademiach i uroczystościach organizowanych przez szkołę.

Lecz to nie jedyny sukces Jakuba….

Już od 18 stycznia 2020 r. możemy go oglądać w musicalu „Księga dżungli” w Teatrze Muzycznym w Poznaniu. W główną rolę Mowgliego wcielają się chłopcy wyłonieni w wyniku castingu, a wśród nich jest właśnie Kuba. „Księga dżungli” to historia chłopca zwanego „Żabą”, który trafia do dzikiej, bezwzględnej dżungli, ale kierującej się swoim odwiecznym prawem zwierzęcej społeczności. Powieść Rudyarda Kiplinga to klasyka literatury światowej i lektura szkolna. Jej uwspółcześniona adaptacja potraktowana została jako okazja do zmierzenia się z trudnościami i możliwościami, jakie stwarza zderzenie się świata dziecięcego ze światem dorosłych.

Warto podkreślić fakt, że nasz uczeń, a tym samym nasz artysta jest częścią tak ważnych i wyjątkowych  wydarzeń.  Udział w takich przedsięwzięciach dostarcza niezapomnianych wrażeń oraz nieporównywalnych do żadnych innych emocji.

Bardzo serdecznie gratulujemy sukcesów!
Dyrekcja oraz Nauczyciele SP w Pigłowicach
 

 
Pobierz obraz
 
Pobierz obraz
 
Pobierz obraz
 
Pobierz obraz
 
Pobierz obraz
 
Pobierz obraz
 
Pobierz obraz
 
Pobierz obraz
 
Pobierz obraz
 
Pobierz obraz
 
 
Powered by Phoca Gallery