WYCIECZKA DO ZOO SAFARI W BORYSEWIE

W dniu 27.09.2022 r. uczniowie klas I-III odwiedzili ZOO Safari w Borysewie. Podziwiali nie tylko najgroźniejsze dzikie zwierzęta – białe tygrysy bengalskie, białe lwy, pumę, białe wilki, serwale, ale także lemury, bawoły indyjskie i jedyne w Polsce bawoły afrykańskie. W części zwanej "Światem Wodnym" mieli okazję zobaczyć żółwie, krokodyle oraz wodne ptactwo. ZOO Safari posiada w ofercie zajęcia edukacyjne, z których oczywiście skorzystali. Podczas zajęć uczniowie mogli podziwiać wiele eksponatów: rogi, poroża, skóry, spreparowane zwierzęta. Największe wrażenie, wywołały jednak żywe zwierzęta oraz możliwość dotknięcia kretojeża, żółwia, jaszczurki i szynszyli. Wymarzona pogoda, bliskość natury sprawiły, że ZOO Safari w Borysewie na długo pozostanie w naszej pamięci.