ROBOTYKA I PROGRAMOWANIE DLA UCZNIÓW KLAS I - III

Podczas zajęć Robotyki i programowania uczniowie klasy trzeciej budują roboty z serii LOFI Robot. Przy pomocy drewnianych części, prostych elektronicznych modułów i przyjaznego oprogramowania samodzielnie konstruują swojego pierwszego elektronicznego – robota paleciaka z zestawu CODEBOX DRIVE. Natomiast uczniowie klasy pierwszej i drugiej budują roboty z serii Lego Boost: Werniego, Kota, Pojazd i Gitarę. Dzieci samodzielnie korzystają z interaktywnych instrukcji w tabletach, a nauka programowania staje się zabawą podczas, której rozwijają kompetencje przyszłości takie jak: kreatywność, logiczne myślenie, umiejętność rozwiązywania problemów czy współpracy w grupie.