WYCIECZKA DO TORUNIA

W środę, 7.06.2023 r. uczniowie klas I-III wybrali się wraz z nauczycielami i przewodnikiem na wycieczkę do Torunia.

Pierwszym punktem wycieczki był seans w Planetarium. Wszyscy z zapartym tchem oglądaliśmy  film pt. „Cudowna podróż”. Dostarczył on  wielu  wrażeń, a także pogłębił wiedzę o gwiazdach i planetach. Następnie wybraliśmy się na spacer po Starym Mieście. Zobaczyliśmy pomnik Mikołaja Kopernika, ratusz, Katedrę NMP, „Fontannę ze złotymi żabkami„, kamienice mieszczańskie z końca XIII-XVIII w., Dom Kopernika - przypuszczalne miejsce urodzin słynnego astronoma i Bulwar Filadelfijski.

Wąskimi uliczkami przeszliśmy pod Krzywą Wieżę z którą związana jest legenda o zakochanym zakonniku.

Po zwiedzeniu największych atrakcji miasta dzieci miały możliwość zakupienia toruńskich pierników i pamiątek.

Po południu przyszedł czas na relaks, czyli rejs po Wiśle. Z pokładu podziwialiśmy piękne widoki oraz opalaliśmy buźki, bo słoneczko tego dnia spisało się na medal. Następnie udaliśmy się na obiad.

Ostatnim punktem wizyty w Toruniu był pobyt w Żywym Muzeum Piernika. Uczyliśmy się tam własnoręcznie wypiekać pierniki oraz zwiedziliśmy muzeum.

Wycieczkę można zaliczyć do bardzo udanych. Zobaczyliśmy wiele interesujących miejsc. Wróciliśmy zadowoleni i pełni niezapomnianych wrażeń.