WYNIKI WOJEWÓDZKIEGO KONKURSU LITERACKIEGO "BAŚNIOBRANIE"

Jury wojewódzkiego konkursu literackiego "Baśniobranie" organizowanego w ramach projektu Słowodziej ogłosiło 30.12.2022 r., że najwyższą nagrodę przyzna ex aequo dwóm uczennicom w tym naszej ósmoklasistce Gabrieli Fechner-Kowalskiej za opowiadanie pt. "Aael znaczy dobro".

W uzasadnieniu napisano: "Jury jest zachwycone prostym wyjaśnieniem, dlaczego kania porywa dzieci i co się dzieje z ich niegodziwymi rodzicami. Bo nic co dobre i złe takim na wskroś nie jest".

Wyróżnienie w tym konkursie zdobyła także Monika Woźna, również uczennica ósmej klasy, za opowiadanie pt. "Strzyże życie" - za "Goplanę, przewrotną przyjaciółkę ludzi"

Obu niezwykle uzdolnionym literacko uczennicom serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!