NIEZWYKŁA LEKCJA JĘZYKA POLSKIEGO

W dniu 26.01.2023 r. w holu naszej szkoły można było spotkać myśliwych z rogiem, zakonników, wąsatych ziemian oraz pięknie wystrojone szlachcianki. To nie było nic dziwnego, to po prostu ósmoklasiści kończyli omawianie jednej z najbardziej wymagających lektur - polskiej epopei.

Unosił się wspaniały zapach bigosu oraz rozlegały dźwięki poloneza.

Uczniowie wzięli udział w konkursie wiedzy o "Panu Tadeuszu", utrwalili wiadomości z biografii Adama Mickiewicza, a przede wszystkim - świetnie się bawili.

Gdyby na dzisiejszej szlacheckiej uczcie mógł zjawić się Wojski Hreczecha, byłby wielce ukontentowany, słysząc ten radosny gwar.

Oby dobry nastrój nie opuszczał młodzieży, bo zostały nam cztery miesiące do końcowego egzaminu. Nie mielibyśmy chyba nic przeciwko, gdyby zapytano nas na nim o "Pana Tadeusza", bo doskonale orientujemy się w jego treści.