ZAJĘCIA DOTYCZĄCE POMOCY PRZEDMEDYCZNEJ

W dniu 23.11.2022 r. uczniowie klasy 8 a i 8 b uczestniczyli w lekcji z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, które poprowadził pan Jacek Czarny oraz pan Łukasz Wiśniowski. Uczniowie poznali sposoby udzielania pierwszej pomocy, jak pomóc poszkodowanym zanim przyjedzie pogotowie ratunkowe. Dzieci z dużym zainteresowaniem słuchały wskazówek dotyczących zachowania się w sytuacji zagrożenia życia np.: oparzenia, utraty przytomności, złamania czy krwotoku. Spotkanie to miało na celu kształtowanie pozytywnych i bezpiecznych postaw oraz zapoznanie uczniów z podstawowymi czynnościami ratowniczymi w wypadku nieobecności osób dorosłych.