POŻEGNANIE KSIĘDZA PROBOSZCZA SŁAWOMIRA KRZESZEWSKIEGO

„W czerwcowy dzień
Zapachem lata wypełniony
Za Pawłem Apostołem powtórzymy dziś
"W każdym położeniu dziękujcie".
I powspominamy Słowa mądre, dobre,
Pełne rady tej nienachalnej i troski tej prawdziwej,
Słowa Twoje księże Sławku.
W imieniu dzieci i młodzieży
A także Dyrekcji, całego Grona Pedagogicznego
I pracowników szkoły pięknie dziękujemy
Za to, że byłeś, za wrażliwość, za duchową opiekę,
Za uśmiech i radość, za każdą żarliwą modlitwę,
Za odważny głos sumienia i za hojność Twoją.
Niech to wszystko, co darmo dałeś
Z wielką mocą do Ciebie wróci.
Bo miłowanie to taka wartość,
Która dzielona zawsze się mnoży.
Kochany księże Sławku życzymy Tobie
wielu Błogosławieństw Bożych
I wspaniałych owoców dalszej posługi kapłańskiej.
Prosimy miej społeczność Szkoły w Pigłowicach zawsze w swym sercu”.

p. Sylwia Woźna

Także 23 czerwca 2023 r. w naszej szkole pożegnaliśmy księdza proboszcza Sławomira Krzeszewskiego, który decyzją ks. biskupa został oddelegowany do pracy w innej parafii.

Dyrektor Szkoły p. Żaneta Kusik-Wełnicka oraz Wicedyrektor p. Dorota Dołęga-Mostowska wręczyły piękny bukiet kwiatów oraz podziękowały księdzu za współpracę i życzyły opieki Matki Bożej w dalszej pracy duszpasterskiej. Do życzeń przyłączyli się również uczniowie, w ciepłych słowach pożegnali księdza i życzyli wielu łask Bożych.

Ślady Twojej pracy, Księże Proboszczu, dostrzegamy wokół, a ślady Twojej działalności duszpasterskiej tkwią w naszych sercach. Trudno wskazać wszystkie dzieła Twych rąk, ale patrząc na owoce Twej pracy, dostrzegamy miłość, jaką kryje Twoje serce do Boga i do nas wszystkich. „Być dobrym to rzecz szlachetna, ale uczyć innych być dobrymi, to rzecz jeszcze szlachetniejsza.”

Żadne słowa, choćby najpiękniejsze, nie wyrażą naszej wdzięczności za dar takiego kapłaństwa. Pragniemy ofiarować Ci naszą modlitwę. Modlić się będziemy o zdrowie dla Ciebie i prosić Boga o to, by zasiane przez Ciebie ziarno wydało plony obfite.

Na dalszą posługę kapłańską życzymy Ci światła Ducha Świętego i Matczynej opieki.

Dyrekcja, Grono Pedagogiczne, Pracownicy, Rodzice oraz Uczniowie
Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Pigłowicach