83. ROCZNICA ROZSTRZELANIA DZIESIĘCIU ZANIEMYŚLAN W ŚRODZIE WLKP.

W czwartek, 20.10.2022 r. uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w obchodach 83. rocznicy rozstrzelania dziesięciu Zaniemyślan w Środzie Wlkp.

Delegacja pocztu sztandarowego wzięła udział w uroczystej mszy św. w kościele pod wezwaniem św. Wawrzyńca w Zaniemyślu. Po zakończonej mszy św. wszyscy udali się na cmentarz, gdzie miały miejsce główne uroczystości. Przy zbiorowej mogile na parafialnym cmentarzu delegacje złożyły kwiaty oraz zapalili znicze.

Rozstrzelanym za Wiarę i Ojczyznę w rocznicę ich tragicznej śmierci, składamy hołd!