UROCZYSTE ZAKOŃCZENIE IV OLIMPIADY LITERATURY I JĘZYKA POLSKIEGO DLA SZKÓŁ PODSTAWOWYCH ORGANIZOWANEJ PRZEZ INSTYTUT BADAŃ LITERACKICH

Gabriela Fechner-Kowalska ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Pigłowicach Laureatką IV Olimpiady Literatury i Języka Polskiego dla Szkół Podstawowych!

W poniedziałek, 19 czerwca w Pałacu Staszica na Krakowskim Przedmieściu w Warszawie odbyło się uroczyste zakończenie IV Olimpiady Literatury i Języka Polskiego dla Szkół Podstawowych organizowanej przez Instytut Badań Literackich. Głównym celem konkursu jest ugruntowanie i rozwój literaturą, językiem i kulturą polską w środowisku uczniów szkół podstawowych. Olimpiada adresowana jest do uczniów szczególnie uzdolnionych i zainteresowanych rozszerzaniem swej wiedzy i umiejętności w tych dziedzinach. Uczestnicy – oprócz doskonałej orientacji w wymogach podstawy programowej – podejmują zadania i zdobywają wiedzę wykraczającą poza standardy szkolne. Tytuł laureata daje również dużo wymiernych korzyści – uczeń ma pierwszeństwo przyjęcia do szkoły średniej i jest zwolniony z egzaminu ósmoklasisty.

Gabriela Fechner-Kowalska, laureatka olimpiady, uczennica klasy 8b Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Pigłowicach wraz z opiekunką p. Małgorzatą Piasecką podczas gali odebrały dyplomy i nagrody książkowe. Spotkanie podsumował koncert sopranistki Tatiany Trojanowskiej i wirtuoza fortepianu - Michała Kornackiego. Gala zwieńczyła okres kilkunastomiesięcznych zmagań z zadaniami konkursowymi, bo olimpiada była podzielona na III etapy. Ostatecznie Gabriela zajęła 10. miejsce w Polsce!

Gabrysi, która już jutro, tj. 20.06. zostanie absolwentką naszej szkoły, życzymy dalszych sukcesów w szkole średniej!