RELACJA Z KONFERENCJI STOP PRZEMOCY W RODZINIE - Uzależnienia od narkotyków, dopalaczy i substancji psychoaktywnych a rola rodziny i szkoły

W dniu 18.10. 2022 r. br w Gminnym Ośrodku Kultury w Zaniemyślu odbyła się Konferencja Stop Przemocy w Rodzinie - Uzależnienia od narkotyków, dopalaczy i substancji psychoaktywnych a rola rodziny i szkoły.

Konferencję zorganizował Zespół Interdyscyplinarny ds Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie, Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Stowarzyszenie na rzecz rozwoju Gminy Zaniemyśl "Wuchta Wiary". Przybyłych gości powitała przewodnicząca Zespołu Interdyscyplinarnego ds Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie Pani Ewelina Sikorska, konferencję otworzyła Wójt Gminy Zaniemyśl Pani Justyna Dąbrowska, a całość poprowadziła prezes Stowarzyszenia Wuchta Wiary Pani Joanna Staniś-Rzepka.

Wykład merytoryczny poprowadził certyfikowany specjalista terapii uzależnień Pan Tomasz Kilarski.
Dzięki Komendzie Powiatowej Policji w Środzie Wielkopolskiej asp. sztab. Pan Michał Szymuski zaprezentował gościom zawartość walizki edukacyjnej, zawierającej odwzorowania popularnych substancji psychoaktywnych, akcesoriów do ich przyjmowania i przechowywania.

Podczas konferencji wręczono nagrody dla laureatów konkursu Rodzina Źródłem Mocy - Stop Przemocy w Rodzinie.

Wśród nagrodzonych byli także uczniowie naszej szkoły:

• II kategoria (7-9 lat)

Wyróżnienie otrzymała uczennica klasy IV Laura Wichłacz.

• III kategoria (10-12 lat)

2. miejsce zajął uczeń klasy VII Igor Piwoński.

• IV kategoria (13-16 lat)

1. miejsce zajęła uczennica klasy VIII b Milena Tomczak.

Wyróżnienie otrzymał Franciszek Podrzycki.

• W kategorii film (10-12 lat)

1. miejsce zajął uczeń klasy VII Igor Łowicki

Wyróżnienie otrzymał uczeń klasy VII Wiktor Wichłacz.

Serdecznie gratulujemy.