LAS JAK ZAMEK”;

18 października 2022 r. mieliśmy przyjemność gościć w naszej szkole panów z Koła Łowickiego Kogut nr 73 z Kórnika. Myśliwi przekazali dzieciom z klas 1-3 wiele cennych i ciekawych informacji związanych z życiem lasu i ich pracą. Dzieci dowiedziały się m. in., że myśliwy to doskonały i wnikliwy obserwator przyrody i jej obrońca. Ratuje ginące gatunki zwierząt, dokarmia je w czasie zimy. Szczególną atrakcją była gra sygnałów myśliwskich na rogu, rozpoznawanie wybranych odgłosów dzikich zwierząt, zarówno ssaków jak i ptaków, pokaz poroży jelenia i sarny.

Podczas prezentacji multimedialnej zostały również szczegółowo przedstawione zasady zachowania się w lesie oraz przygotowania zwierząt do zimy.

Na podsumowanie panowie- myśliwi przygotowali ciekawe zagadki, które polegały na wysłuchaniu i rozpoznawaniu odgłosów zwierząt wskazując właściwe zdjęcia.

To było miłe i ciekawe spotkanie, które wzbogaciło naszą wiedzę o leśnym środowisku.