ŚWIĘTOWANIE XXII DNIA PAPIESKIEGO
Święto Patrona Szkoły Jana Pawła II

W dniu 17.10.2022 r. odbyła się uroczysta akademia poświęcona św. Janowi Pawłowi II. Słowno-muzyczna inscenizacja przygotowana przez panią Dominikę Sikorską wraz z dziećmi z oddziałów przedszkolnych 0a oraz 0b, a także uczniami szkoły przybliżyła nam drogę do papiestwa naszego Rodaka. W słowie mówionym, recytacji, wspólnie śpiewanej piosence, ale także w przemówieniach papieża poznawaliśmy Jana Pawła II.

Na zakończenie uroczystości głos zabrała dyrektor szkoły pani Żaneta Kusik-Wełnicka oraz Ks. Proboszcz Sławomir Krzeszewski, który przyjął nasze zaproszenie na obchody XXII Dnia Papieskiego.

Zwieńczeniem tak uroczystego dnia były wyjątkowo pyszne kremówki, czyli ulubione ciastko papieża. Słynna kremówka - stała się symbolem swobody Jana Pawła II w kontaktach z wiernymi. Wspomnienia młodości, jakie papież snuł podczas ostatniej wizyty w rodzinnych Wadowicach (16 czerwca 1999 r.), zapoczątkowały niesamowitą popularność tych ciastek.

Przygotowaniem kremówek zajęli się uczniowie klas 4-6 oraz 8b pod czujnym okiem pań: Małgorzaty Piaseckiej, Marty Baumgart, Anny Olsztyńskiej oraz Anny Niemier.

Niezwykle przyjemną chwilą było zasmakowanie słynnych papieskich kremówek.