WOJEWÓDZKI KONKURS LITERACKI "BAŚNIOBRANIE".

W dniu 15.03.2023 r. dwie uczennice naszej szkoły - Gabriela Fechner-Kowalska oraz Monika Woźna odebrały nagrody oraz dyplomy za swoje osiągnięcia w Wojewódzkim Konkursie Literackim "Baśniobranie" organizowanym w ramach projektu "Słowodziej" przez Fundację AITWAR. Uroczysta gala odbyła się w warsztatowni społecznej "Yasna Izba" w Poznaniu.

Gabrysia brała udział w konkursie już drugi raz. W zeszłym roku została wyróżniona, a w tym roku była najlepsza!

Jury nagrodziło jej opowiadanie pt. "Aael znaczy dobro"

Monika również wzięła po raz drugi udział w tym konkursie i zdobyła wyróżnienie za pracę pt. "Strzyże życie".

Oba teksty dotyczyły mitologii słowiańskiej, w której ósmoklasistki czują się już jak ryby w wodzie!

Gratulujemy wspaniałych wyników i trzymamy kciuki za kolejne sukcesy naszych młodych artystek.