Z życia szkoły – rok szkolny 2017/2018

W niniejszej zakładce przedstawiamy Państwu wszystkie ważniejsze uroczystości i wydarzenia, które miały miejsce w naszej szkole lub były z nią związane w roku szkolnym 2017/2018. Wszystkie wydarzenia ustawiono według daty.

UCZNIOWIE NA ZIELONEJ SZKOLE.

W dniach 23- 24 kwietnia 2018r. uczniowie klas trzecich wraz ze swoimi wychowawczyniami udali się na Zieloną Szkołę do kompleksu agroturystycznego "Żurawiniec" w Puszczy Noteckiej, gdzie miło i ciekawie spędzili czas. Po drodze zwiedzili Centrum Edukacji Regionalnej i Przyrodniczej w Mniszkach, gdzie poznali ginące zawody, takie jak: garncarz, kowal, bednarz czy praczka. Po dotarciu do Żurawińca, zakwaterowaniu się i krótkim odpoczynku wzięli udział w zawodach sportowych i warsztatach pt. "Szneka z glancem", podczas których zapoznali się z gwarą wielkopolską, a na koniec własnoręcznie zrobili drożdżówki. Popołudnie i wieczór upłynęły uczniom równie interesująco, a to za sprawą charyzmatycznego przyrodnika – Pana Witka, który przybliżył wszystkim niepowtarzalny świat roślin i zwierząt żyjących w Puszczy Noteckiej. Gdy zapadł zmrok, wpatrując się w blas ogniska zajadali upieczone w nim wcześniej kiełbaski. Drugi i niestety ostatni już dzień naszego pobytu w urokliwym Żurawińcu był równie pełen wrażeń. Dzieci miały okazję skorzystać z warsztatów plastycznych w glinie, a także jeźdzlii bryczką zachwycając się pięknem lasów Puszczy. W drodze powrotnej odwiedzili pasiekę w Radgoszczy. Nieodzownym elementem, chyba każdej wycieczki jest pobyt w restauracji McDonald, tak więc z entuzjazmem odwiedziliśmy McDonalda w Kórniku. Wszystko, co dobre szybko się kończy, tak i pobyt na Zielonej Szkole minął szybko, lecz z pewnością na długo pozostanie w pamięci uczniów i z uśmiechem na twarzach będą wspominać wspólnie spędzone tam chwile.