Z życia szkoły – rok szkolny 2017/2018

W niniejszej zakładce przedstawiamy Państwu wszystkie ważniejsze uroczystości i wydarzenia, które miały miejsce w naszej szkole lub były z nią związane w roku szkolnym 2017/2018. Wszystkie wydarzenia ustawiono według daty.

• Zakończenie roku

UROCZYSTE ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2018/2019

Po całym roku wytężonej nauki i pracy pedagogicznej, dydaktycznej i wychowawczej nadszedł czas długo wyczekiwanych wakacji. Uroczystość zakończenia roku szkolnego, która miała miejsce

19 czerwca 2019 r. zgromadziła w naszej szkole uczniów, rodziców, nauczycieli, pracowników szkoły oraz zaproszonych gości m.in. wicewójta Gminy Zaniemyśl pana Bogdana Schwanke, proboszcza parafii Mądre księdza Sławomira Krzeszewskiego, Przewodniczącego Rady Rodziców pana Tadeusza Lewandowskiego, sołtysa Chwałkowa pana Czesława Cychnerskiego.

Po odśpiewaniu hymnu nastąpiło przekazanie sztandaru szkoły uczniom klasy młodszej i złożenie ślubowania przez uczniów, a następnie pożegnanie absolwentów.
W bieżącym roku mury naszej szkoły opuścili uczniowie klasy ósmej oraz trzeciej gimnazjum.
Absolwenci otrzymali z rąk pani dyrektor Żanety Kusik – Wełnickiej i pani wicedyrektor Doroty Dołęga- Mostowskiej świadectwa ukończenia szkoły podstawowej oraz gimnazjum, a najlepsi uczniowie świadectwa z wyróżnieniem, nagrody książkowe i stypendia.
Nagrodzeni zostali także uczniowie z pozostałych klas. Pani Dyrektor wręczyła nagrody książkowe uczniom, którzy osiągnęli wysokie wyniki w nauce i zachowaniu. Dyplomami i nagrodami książkowymi nagrodzono również uczniów ze 100% frekwencją.
Ósmoklasiści i uczniowie klasy III gimnazjum na pożegnanie zaprezentowali część artystyczną, którą przygotowali pod kierunkiem p. Małgorzaty Piaseckiej oraz p. Weroniki Orzechowskiej. Z humorem, ale i z nutą nostalgii w postaci pokazu zdjęć przypomnieli niektóre spośród wielu zdarzeń ze szkolnego życia, oraz złożyli podziękowania nauczycielom, rodzicom i wszystkim pracownikom szkoły. Specjalne nagrody rzeczowe w postaci głośników JBL zostały wręczone Karolinie Sadowskiej, Weronice Strojnej, Martynie Hypkiej oraz Jakubowi Kośmidrowi za urozmaicanie swoim przepięknym występem wokalnym wszystkich imprez organizowanych w szkole, a także poza nią.

Po ceremonii zakończenia roku szkolnego uczniowie udali się do swoich sal na ostatnie przedwakacyjne spotkanie. Na forum klasy otrzymali z rąk wychowawców świadectwa.