Z życia szkoły – rok szkolny 2017/2018

W niniejszej zakładce przedstawiamy Państwu wszystkie ważniejsze uroczystości i wydarzenia, które miały miejsce w naszej szkole lub były z nią związane w roku szkolnym 2017/2018. Wszystkie wydarzenia ustawiono według daty.

WYCIECZKA DO WARSZAWY

Dnia 11 czerwca 2018r. uczniowie klas IV-VII naszej szkoły wraz z opiekunami wyruszyli na trzydniową wycieczkę do stolicy Polski. Pierwszym punktem naszej wycieczki do Warszawy była siedziba Telewizji Polskiej przy ulicy Woronicza. Mieliśmy okazję zobaczyć jak wygląda praca w telewizji „od kuchni”. Odwiedziliśmy studio telewizji śniadaniowej „Pytania na śniadanie”. Dzieci mogły zasiąść na kanapach, które do tej pory oglądały na ekranach telewizorów. Następnie udaliśmy się na najstarszy cmentarz w Warszawie- stare Powązki, gdzie pochowani zostali zasłużeni i znani Polacy. Cmentarz ten określany jest mianem nekropolii narodowej. Kolejnym punktem programu była wizyta w Łazienkach Królewskich. Jest to zespół pałacowo-ogrodowy w Warszawie założony w XVIII wieku przez Stanisława Augusta Poniatowskiego.

Drugiego dnia zwiedzaliśmy Stare Miasto. Pan przewodnik oprowadził nas po Zamku Królewskim, spacerowaliśmy po Placu Zamkowym, zobaczyliśmy kolumnę Zygmunta, Pałac Prezydencki, Syrenkę Warszawską-symbol Warszawy, mieliśmy okazję zobaczyć jak wygląda zmiana warty przy Grobie Nieznanego Żołnierza. Pojechaliśmy również na drugi słynny cmentarz warszawski- Powązki Wojskowe.

Trzeciego dnia mieliśmy okazję przejechać się metrem, wjechaliśmy na 30 piętro Pałacu Kultury i Nauki i podziwialiśmy Warszawę z tarasu widokowego. Następnie udaliśmy się do Centrum Nauki Kopernik, które jest najnowocześniejszym tego typu obiektem w Polsce. W Centrum znajduje się około 340 eksponatów w sześciu galeriach tematycznych, Teatr Robotyczny, Park Odkrywców oraz Planetarium. To co wyróżnia to miejsce to stanowiska doświadczalne i narzędzia pozwalające na samodzielne poszerzanie wiedzy i wyjaśnianie wielu zjawisk. Dzieci mogły samodzielnie wykonywać różnego rodzaju eksperymenty i doświadczenia. Ostatnim punktem naszej wycieczki do stolicy była wizyta na PGE Narodowym. Dzieci były zachwycone stadionem.

Uczniowie zadowoleni i uśmiechnięci wrócili do domów.