Z życia szkoły – rok szkolny 2017/2018

W niniejszej zakładce przedstawiamy Państwu wszystkie ważniejsze uroczystości i wydarzenia, które miały miejsce w naszej szkole lub były z nią związane w roku szkolnym 2017/2018. Wszystkie wydarzenia ustawiono według daty.

• Rocznica śmierci Papieża

ROCZNICA ŚMIERCI PAPIEŻA

2 kwietnia 2018 roku minęła trzynasta rocznica śmierci papieża Świętego Jana Pawła II. Nasza szkoła nie zapomniała o tym ważnym wydarzeniu i oddała hołd Wielkiemu Polakowi – Patronowi naszej szkoły.

6 kwietnia 2018 roku został zorganizowany Apel pod hasłem „Blask świętości”, który przybliżył wszystkim widzom życie Karola Wojtyły. Na tej uroczystości obecni byli Pani Dyrektor Grażyna Jagodzińska, Pani Wicedyrektor Żaneta Kusik, ksiądz proboszcz parafii Mądre Sławomir Krzeszewski, ksiądz proboszcz parafii Śnieciska Krzysztof Kruk, uczniowie szkoły podstawowej i klas gimnazjalnych oraz wszyscy nauczyciele i wychowawcy.

Uczniowie z klas III – VII szkoły podstawowej i uczennice z klasy II gimnazjum przygotowywali swoje kwestie pod czujnym okiem pani Ewy Matuszak już od ponad dwóch tygodni. Z naborem chętnych do udziału nie było najmniejszych problemów, każdy chciał, choć w ten sposób uczcić pamięć Świętego papieża.

Montaż słowno – muzyczny, będący opisem życia Karola Wojtyły, przybliżył w sposób niezwykle przystępny sylwetkę naszego papieża. Między poszczególnymi recytatorami w niezwykły nastrój wprowadzały nas pieśni wykonane przez uczennice ze szkoły podstawowej i z klasy gimnazjalnej.

Tematyka apelu zainteresowała wszystkich zebranych, którzy w ciszy, spokoju oraz w ogromnym skupieniu wsłuchiwali się w słowa występujących.

Obchody trzynastej rocznicy śmierci Ojca Świętego zakończyły się krótkim przemówieniem ks. Sławomira Krzeszewskiego proboszcza pobliskiej parafii oraz pani dyrektor Grażyny Jagodzińskiej.