Z życia szkoły – rok szkolny 2017/2018

W niniejszej zakładce przedstawiamy Państwu wszystkie ważniejsze uroczystości i wydarzenia, które miały miejsce w naszej szkole lub były z nią związane w roku szkolnym 2017/2018. Wszystkie wydarzenia ustawiono według daty.

"POZNAJ ŁAWICĘ"

26 września 2017 r. uczniowie klasy I i II zwiedzili Port Lotniczy Poznań - Ławica, którego patronem jest Henryk Wieniawski. Swoją przygodę rozpoczęli od wysłuchania informacji z głośników lotniskowych, że uczniowie Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II z Pigłowic biorą udział w wycieczce „Poznaj Ławicę”. Następnie zwiedzali terminal pasażerski w części ogólnodostępnej, gdzie na tablicach informacyjnych dotyczących przylotów i odlotów mogli odszukać swój numer „odlotu” po czym przeszli tzw. „ścieżkę pasażera”- otrzymali okazjonalne karty pokładowe przy stanowisku check- in oraz zapoznali się z regułami obowiązującymi podczas kontroli bezpieczeństwa i przeszli ją, aby znaleźć się w hali odlotów. Tutaj poznali dalsze zasady zachowania pasażera, weszli do salonu Business Executive Lounge. Ogromną atrakcją okazało się spotkanie uczniów z psem pracującym w Porcie Lotniczym Poznań - Ławica oraz przedstawicielami Straży Granicznej, którzy zaprezentowali roboty do sprawdzania bagaży pozostawionych bez opieki. Na koniec „podróży” po meandrach portu lotniczego dotarli do hali przylotów, aby poznać sposób odbioru swojego bagażu i wziąć udział w quizie dotyczącym wiedzy o Porcie Lotniczym Poznań Ławica, podczas którego zostali obdarowani nagrodami i pamiątkami firmowymi. Wycieczka zakończyła się na tarasie widokowym, skąd dzieci obserwowały ruch samolotów na płycie. Była to bardzo interesująca wycieczka, która na długo zostanie w pamięci dzieci.