Z życia szkoły – rok szkolny 2017/2018

W niniejszej zakładce przedstawiamy Państwu wszystkie ważniejsze uroczystości i wydarzenia, które miały miejsce w naszej szkole lub były z nią związane w roku szkolnym 2017/2018. Wszystkie wydarzenia ustawiono według daty.

SZKOLNY KONKURS PIOSENKI I PIEŚNI PATRIOTYCZNEJ

W dniu 22 listopada 2017 r. w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Pigłowicach odbył się Konkurs Piosenki i Pieśni Patriotycznej. Wzięli w nim udział reprezentanci klas szkoły podstawowej i gimnazjum. Wśród pieśni śpiewanych przez solistów znalazły się między innymi: „Rozkwitały pąki białych róż”, „Niepodległość”, „Wojenko, wojenko”, „Piechota”.

W Jury zasiedli Pani Dyrektor Grażyna Jagodzińska oraz Pani Malwina Szymkowiak.

Jury, po wysłuchaniu wszystkich wykonawców postanowiło przyznać miejsca i wyróżnienia w następujących kategoriach:
Szkoła Podstawowa klasy I-III
I miejsce –Jan Chmiel kl. 3 c
II miejsce – Adam Borowczyk kl. 3 b
III miejsce – Katarzyna Gerowska kl. 1

Wyróżnienie otrzymali:

Franciszek Bodych kl. 2
Aleksander Kurnatowski kl. 3 c

Szkoła Podstawowa klasy IV – VII i gimnazjum
I miejsce – Weronika Strojna kl. VII
II miejsce – Jakub Kośmider kl. IV
III miejsce – Martyna Hypka i Karolina Sadowska kl. 2 gimnazjum
Wyróżnienie otrzymały:

Julia Musiał kl. IV
Marta Gruszczyńska kl. VI

Cieszy fakt, że zainteresowanie śpiewaniem patriotycznych pieśni było duże, łącznie wzięło w nim udział 28 osób. Uczniowie zaprezentowali wysoki poziom, wykazali się dużą kreatywnością i talentem wokalnym. Konkurs przebiegł w wyjątkowo podniosłej atmosferze. Na zakończenie Pani Dyrektor Grażyna Jagodzińska skierowała do uczniów słowa uznania, podkreślając znaczenie patriotyzmu w naszym życiu. Wręczenie pamiątkowych dyplomów oraz atrakcyjnych nagród odbyło się 23 listopada 2017 r i tym samym zakończyło konkurs.