Z życia szkoły – rok szkolny 2017/2018

W niniejszej zakładce przedstawiamy Państwu wszystkie ważniejsze uroczystości i wydarzenia, które miały miejsce w naszej szkole lub były z nią związane w roku szkolnym 2017/2018. Wszystkie wydarzenia ustawiono według daty.

WIZYTA W MUZEUM CZEKOLADY

Wizyta w muzeum czekolady w Poznaniu to podróż w głąb Afryki i plantacji drzew kakaowca. Dzieci podziwiały wystawę, dowiedziały się tam wszystkiego o historii kakao i czekolady, o uprawie i jej drodze do Europy (obejrzały krótki film). Zapoznały się z opakowaniami i przedmiotami związanymi z historią czekolady. Podczas wycieczki mogły spróbować pysznych wyrobów, czyli prawdziwych czekolad, a następnie samodzielnie wykonały oraz udekorowały własne czekolady. Dzieci wróciły bardzo zadowolone a zabawa była dosłownie pyszna!!!