Z życia szkoły – rok szkolny 2017/2018

W niniejszej zakładce przedstawiamy Państwu wszystkie ważniejsze uroczystości i wydarzenia, które miały miejsce w naszej szkole lub były z nią związane w roku szkolnym 2017/2018. Wszystkie wydarzenia ustawiono według daty.

ŻYWA LEKCJA HISTORII
Dnia 9 listopada 2017 r. uczniowie naszej szkoły mieli ponownie okazję do uczestniczenia w spektaklu historycznym o charakterze edukacyjnym, który tym razem zaprezentowała Grupa Artystyczna „Rekonstrukto”. Tematem lekcji było „Rzymskie imperium i tradycje antyku”.

Wspólnie z aktorami powędrowaliśmy w ciekawy i pouczający świat pradawnego Rzymu, jego kultury i potęgi. W sposób bardzo interesujący wykonawcy zaprezentowali m.in. opis ekwipunku i uzbrojenia legionisty z I w. n. e., walki gladiatorów, techniki posługiwania się bronią białą, „małe tortury”, kolekcję rekwizytów oraz kilka innych ciekawostek, które na długi czas pozostaną w pamięci widzów.
Temu pokazowi historycznemu i barwnym opowieściom towarzyszyło ogromne zainteresowanie szkolnej publiczności. Tym bardziej, że lekcja obfitowała w elementy interaktywne, a współpracy wykonawców z uczniami niemal cały czas towarzyszył dobry humor i świetna zabawa.
Podczas takiej wyjątkowej, choć krótkiej lekcji historii, uczniowie zdobyli spory zasób wiedzy i z żalem żegnali się z aktorami.