Z życia szkoły – rok szkolny 2017/2018

W niniejszej zakładce przedstawiamy Państwu wszystkie ważniejsze uroczystości i wydarzenia, które miały miejsce w naszej szkole lub były z nią związane w roku szkolnym 2017/2018. Wszystkie wydarzenia ustawiono według daty.

20- LECIE ODDANIA NOWEGO BUDYNKU SZKOŁY PODSTAWOWEJ I 10- LECIE NADANIA SZKOLE IMIENIA JANA PAWŁA II W PIGŁOWICACH

W poniedziałek, 23 października miało miejsce długo wyczekiwane przez całą społeczność Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Pigłowicach wydarzenie. Odbyły się dwie uroczystości jubileuszowe, 20- lecie oddania nowego budynku szkoły i 10- lecie nadania szkole imienia połączone z akademią z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Część artystyczną przygotowali uczniowie pod kierunkiem pań Doroty Dołęga Mostowskiej i pani dyrektor Grażyny Jagodzińskiej. Składały się na niego recytacje wierszy i piosenki. Uroczystości rozpoczęły się Mszą św. celebrowaną przez ks. Proboszcza Krzysztofa Kruka z parafii Śnieciska. Po nabożeństwie uczestnicy jubileuszowych obchodów kontynuowali program uroczystości, którym przyświecało hasło „IDŹMY NAPRZÓD Z NADZIEJĄ”. Jednym z elementów uroczystości były podziękowania dla osób, które przyczyniły się do powstania nowej szkoły w Pigłowicach. Z tej okazji uczniowie wręczyli kwiaty pani dyrektor Grażynie Jagodzińskiej i panu Wojciechowi Nowakowi. Gratulacje i podziękowania za trud włożony w powstawaniu szkoły, kształcenie i wychowanie uczniów oraz życzenia dalszej pomyślności i wielu owocnych lat pracy i nauki złożył na ręce pani Dyrektor Grażyny Jagodzińskiej Wicewójt Gminy Zaniemyśl pan Bogdan Schwanke.

W okolicznościowym wystąpieniu dyrektor szkoły Pani Grażyna Jagodzińska powiedziała o powstaniu szkoły i jej historii, a także, że „ patron – to bardzo ważna postać w życiu szkoły. Wokół niej buduje się tradycje, wprowadza w świat wartości. W czasach, kiedy notujemy upadek autorytetów, wybór patrona to trudne zadanie. Nasza szkoła dokonała tego wyboru przed dziesięcioma laty. Dzieci i młodzież systematycznie pogłębiają swoją wiedzę związaną z osobą patrona, rokrocznie uroczyście i godnie obchodzą święto Patrona szkoły. Z perspektywy 10- ciu lat pani dyrektor stwierdziła, że wybór był trafny i głęboko przemyślany,  a cała społeczność szkolna jest dumna ze swego patrona. Pani Dyrektor podziękowała wszystkim, którzy przyczynili się do realizacji tego szczytnego przedsięwzięcia. Uroczystość była również okazją do złożenia życzeń z okazji Dnia Edukacji Narodowej dyrekcji szkoły, nauczycielom i pracownikom obsługi oraz administracji naszej szkoły.

W uroczystości wzięli udział m. in. licznie zaproszeni goście, wicewójt Gminy Zaniemyśl pan Bogdan Schwanke, były Wójt Gminy Zaniemyśl pan Wojciech Nowak, członek Zarządu Stowarzyszenia pan Grzegorz Hypki, przewodniczący Rady Rodziców pan Tadeusz Lewandowski, Radny Gminy Zaniemyśl pan Leszek Hypki, sołtys wsi Mądre pani Cecylia Nowak, sołtys wsi Chwałkowo pan Czesław Cychnerski, ks. Proboszcz parafii Śnieciska Krzysztof Kruk, ks. Proboszcz parafii Mądre Sławomir Krzeszewski, a także dyrektor szkoły Pani Grażyna Jagodzińska, wicedyrektor szkoły pani Żaneta Kusik, rodzice, nauczyciele oraz pracownicy szkoły.