Z życia szkoły – rok szkolny 2017/2018

W niniejszej zakładce przedstawiamy Państwu wszystkie ważniejsze uroczystości i wydarzenia, które miały miejsce w naszej szkole lub były z nią związane w roku szkolnym 2017/2018. Wszystkie wydarzenia ustawiono według daty.

DZIEŃ DZIECKA W PiGŁOWICACH

4 czerwca w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Pigłowicach odbyły się obchody Międzynarodowego Dnia Dziecka. Była to dla dzieci wspaniała niespodzianka, ponieważ ten dzień przypadał w piątek 1 czerwca, który był dniem wolnym od zajęć edukacyjnych. Kiedy wiec w poniedziałek rano pani wicedyrektor Żaneta Kusik ogłosiła ten dzień wolny od nauki zebrani uczniowie przyjęli to z nieopisanie radosnym aplauzem. W tym dniu na dzieci czekały różne atrakcje. Na początku uczniowie udali się do klas, by wykonać kolorowe rebusy o tematyce prozdrowotnej. Następnie dzieci brały udział w konkursie skakania na skakance. Odbyły się również zajęcia taneczne prowadzone przez panią Angelikę Michalak, w której udział brała spora grupa dziewcząt i chłopców. Dużym zainteresowaniem cieszyły się także zabawy i zawody sportowe m.in. wyścigi z woreczkami i zabawy z piłkami.

Chłopcy mieli okazję rozegrać mecz piłki nożnej. Główną atrakcją i niespodzianką całego dnia była dmuchana zjeżdżalnia, a wcześniej wata cukrowa. Przy wyjątkowo pięknej pogodzie nasze dzieci spędziły ten czas wesoło i radośnie zajadając smakowite kiełbaski przy ognisku. To był udany i pełen wrażeń dzień.