Z życia szkoły – rok szkolny 2017/2018

W niniejszej zakładce przedstawiamy Państwu wszystkie ważniejsze uroczystości i wydarzenia, które miały miejsce w naszej szkole lub były z nią związane w roku szkolnym 2017/2018. Wszystkie wydarzenia ustawiono według daty.

100 LAT DLA BABCI I DZIADKA
Dnia 23 stycznia 2018r. w Gminnym Ośrodku Kultury w Zaniemyślu wystąpili uczniowie Szkoły Podstawowej w Pigłowicach prezentując przepiękny program artystyczny z okazji Dnia Babci i Dziadka.
Szanownych Gości, licznie przybyłych na uroczystość, powitała pani Grażyna Jagodzińska Dyrektor Szkoły Podstawowej w Pigłowicach, zapraszając równocześnie na scenę pierwszych wykonawców, którymi były dzieci z zespołu ludowego. Zaprezentowały się tańcząc polski taniec ludowy – kujawiak, który przygotowały pod kierunkiem p. Moniki Fludry. Dalszy ciąg programu poprowadzili wspaniali konferansjerzy z klasy III c – Gabriela Fechner – Kowalska i Ludwik Koniarek. Trzeba przyznać, że odegrali swoje role po mistrzowsku. Niezwykle dopracowane, w każdym szczególe, wręcz aktorskie recytacje wierszy i odgrywane zabawne scenki, przeplatane były wzruszającymi, ale i wesołymi słowami piosenek, których melodie z pewnością na długo pozostaną w pamięci Kochanych Babć i Dziadków, którzy nie szczędzili braw swoim wnuczętom.

Niewątpliwie wspaniałym przeżyciem dla wszystkich obecnych na sali był występ uczennic z klasy II gimnazjum – Martyny Hypkiej i Karoli Sadowskiej, które zaśpiewały piosenkę wykonywaną przez światowej sławy tenora Andreę Bocellego pt. „Time to say goodbay”.

Ta niecodzienna uroczystość została przygotowana przez uczniów z klas trzecich wraz z grupą dzieci z klasy drugiej i czwartej oraz uczennicami z klasy II gimnazjum. Tę przemiłą uroczystość zakończyła pani Dyrektor Grażyna Jagodzińska wyrażając swoje uznanie i podziw dla małych artystów oraz dziękując nauczycielom za przygotowanie tak wspaniałego widowiska.

Przemiłym Gościom złożyła najserdeczniejsze życzenia z okazji ich święta.