Z życia szkoły – rok szkolny 2017/2018

W niniejszej zakładce przedstawiamy Państwu wszystkie ważniejsze uroczystości i wydarzenia, które miały miejsce w naszej szkole lub były z nią związane w roku szkolnym 2017/2018. Wszystkie wydarzenia ustawiono według daty.

SPOTKANIE Z MYŚLIWYMI
22 stycznia 2018 r.
uczniowie klasy I, II oraz III a ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Pigłowicach gościli myśliwych z Koła Łowieckiego nr 73 „Kogut” w Kórniku.

Panowie Przemysław Łukaszyk i Michał Bartkowiak przybliżyli uczniom zadania i rolę myśliwego. Dzieci dowiedziały się, że myśliwy nie tylko zajmuje się hodowlą i selekcją zwierząt, ale jest także bardzo dobrym obserwatorem przyrody. Myśliwi przygotowali dla uczniów niespodzianki: pokaz multimedialny, zagadki słuchowe oraz ciekawe eksponaty myśliwskie. Dzieci wysłuchały gry na rogu myśliwskim: sygnału zbiórki, rozpoczęcia polowania. Na zakończenie panowie poczęstowali dzieci słodkościami.