ŻYWA LEKCJA HISTORII

Dnia 18.10.2016 r. uczniowie szkoły podstawowej i gimnazjum mieli możliwość uczestniczenia w spektaklu historycznym o charakterze edukacyjnym pt. „Od Mieszka I do Bolesława Krzywoustego, czyli podróż przez Polskę pierwszych Piastów”.

Treść tej niezwykle ciekawej lekcji historii obejmowała informacje dotyczące kultury duchowej i materialnej dawnych Słowian. Aktorzy przybliżyli uczniom okres miedzy rokiem 965 a 1138. Spektakl zawierał elementy interaktywne, a współpraca aktorów z dziećmi polegała na przypominaniu i utrwalaniu w bardzo przystępnej (czasami zabawnej) formie informacji z okresu wczesnego średniowiecza. Ponadto można było obejrzeć scenki historyczne z pokazem walk wojów średniowiecznych. Widzowie mogli również bezpośrednio zapoznać się z replikami przedmiotów używanych w „Polsce pierwszych Piastów”.

To była wspaniała lekcja historii, znacznie ciekawsza niż ta znana tylko z podręczników.

Widowisko zaprezentowali aktorzy z Agencji Widowisk Historycznych „ ARKONA”.