ZIELONA SZKOŁA – KOMPLEKS AGROTURYSTYCZNY "ŻURAWINIEC" W PUSZCZY NOTECKIEJ

W dniach 9-10 czerwca 2017 r. uczniowie klasy IIC i III przebywali na wycieczce w urokliwym kompleksie agroturystycznym „Żurawiniec” w Puszczy Noteckiej, gdzie uczestniczyli w rożnych ciekawych zajęciach. Zanim dotarliśmy na miejsce, po drodze odwiedziliśmy Centrum Edukacji Regionalnej i Przyrodniczej w Mniszkach, gdzie uczniowie poznali ginące zawody tj.: kowal, bednarz, garncarz czy praczka.  Po przybyciu do Żurawińca i rozpakowaniu bagaży, okazało się że, czeka na nas wiele niespodzianek tj. dyskoteka, przejażdżka bryczką po Puszczy Noteckiej czy ognisko z kiełbaskami.  Mieliśmy okazję skorzystać z warsztatów plastycznych w glinie, a także warsztatów wikliniarskich. Przyrodnik – niesamowity, pełen charyzmy pan Witek przybliżył nam piękny świat roślin i zwierząt żyjących w Puszczy Noteckiej. Natomiast  spacer po lesie z panią Małgosią, połączony z rozwiązywaniem zagadek przyrodniczych utwierdził nas w przekonaniu, że „puszcza nie jest pusta”. W drodze powrotnej odwiedziliśmy pasiekę w Radgoszczy. Natomiast na samo zakończenie zatrzymaliśmy się w McDonaldzie w Kórniku. Pogoda była wymarzona, czas upłynął nam bardzo szybko, a pobyt w Żurawińcu zapadnie nam głęboko w pamięci.

Malwina Szymkowiak