WYCIECZKA DO POZNANIA

28 marca uczniowie klas I – III gimnazjum pojechali do Bramy Poznania na warsztaty plastyczne „Stylowe szaty katedry”, których tematem były style w architekturze, katedra oraz pojęcia architektoniczne. Podczas zajęć edukacyjnych poszerzyli wiedzę z wielu przedmiotów: historii, języka polskiego, historii sztuki, wiedzy o społeczeństwie, plastyki
i przyrody.

Następnie wzięli udział w grze miejskiej SZACHOWNICA TUMSKA poświęconej najstarszej części Poznania - Ostrowowi Tumskiemu.

Na koniec odwiedzili Muzeum Literackie Henryka Sienkiewicza w Poznaniu. Laureat Literackiej Nagrody Nobla z 1905 r. „za wybitne osiągnięcia w twórczości epickiej” do dziś jest jednym z najbardziej uznanych na świecie i tłumaczonym na języki obce pisarzem polskim.