W PIEKARNI I CUKIERNI

Dnia 22 marca 2017 r. dzieci z klas I-III szkoły podstawowej wyjechały do Piekarni i Cukierni p. Jacka Gaja w Środzie Wlkp.

Wyjazd nie był przypadkowy, bo ściśle wiązał się z realizacją projektu edukacyjnego pod hasłem: „Bez pracy nie ma kołaczy”, w ramach którego uczniowie poznają wybrane zawody.

Tym razem mogli poznać zawód piekarza i cukiernika oraz wyposażenie piekarni. Dzieci poznały kolejne etapy wypieku chleba. Z ciekawością obserwowały jak uformowane przez maszynę chlebki i bułki „wskakiwały” na taśmę, z której zabierali je piekarze i przygotowywali do umieszczenia w garowniku, a następnie wkładali do pieca. Cały czas w powietrzu unosił się cudowny zapach pieczonego chleba, który miło drażnił nasz zmysł węchu, aż w końcu otwarto piec i naszym oczom ukazał się produkt finalny czyli złocisty, pachnący chleb.

W pomieszczeniu cukierni, dzieci osobiście zdobiły chrupiące ciastka polane czekoladą, które potem z apetytem zjadły.

To był bardzo pouczający, pachnący chlebem i słodkościami dzień.