WIZYTA POLICJANTKI
Naszą szkołę odwiedziła niedawno przemiła Pani policjantka, która wyjaśniła dzieciom zasady ruchu drogowego oraz przestrzegła nas przed kilkoma zachowaniami:
1. Nie otwieramy nikomu drzwi gdy jesteśmy sami w domu!
2. Nie zabieramy od nieznajomych nam osób słodyczy (nawet jeśli wyglądają przepysznie i mamy na nie ogromną ochotę).
3. Nie wychodzimy ze szkoły z obcą nam osobą!

Oprócz zachowań zagrażajacych nam ze strony innych osób, Pani wyjaśniła również jak należy się zachować podczas kontaktu ze zwierzętami. Jak widać na zdjęciach dzieci doskonale potrafią przyjąć postawę ochronną przed groźnym psem ale także każdy z nich zna numer alarmowy 112, gdyż poznaliśmy prostą metodę na jej zapamiętanie.
(dotykamy paluszkiem ust - co oznacza 1, następnie nos - 1 i dwoma paluszkami wskazujemy oczy - 2. Proszę zapytać dzieci na pewno bardzo chętnie zaprezentują :)