SPOTKANIE Z WETERYNARZEM

W ramach zajęć projektowych i omawianych poszczególnych zawodów 25 listopada 2016 r. gościem w naszej szkole była Pani Weterynarz Paula Ruszkiewicz z Gabinetu Weterynaryjnego – Natur – Vet w Środzie Wlkp. Podczas spotkania z uczniami klas I-III szkoły podstawowej Pani weterynarz opowiedziała dzieciom na czym polega jej praca oraz uświadomiła, że zwierzęta, tak jak ludzie też chorują. Omówione zostały zasady prawidłowego żywienia pupili oraz w jaki sposób należy dbać o ich higienę. Pani weterynarz przyniosła ze sobą podstawowy sprzęt lekarski, dzięki czemu dzieci przez moment mogły wcielić się w rolę lekarza i poczuć się jak prawdziwy weterynarz. Uczniowie brali aktywny udział w spotkaniu zadając mnóstwo pytań, ale także udzielając odpowiedzi na zadawane pytania za które otrzymywali ciekawe nagrody.