RAJD GIMNAZJALISTÓW
29 września 2016 roku odbył się rajd pieszy do lasu w Młodzikówku uczniów
klas I – III Gimnazjum wraz z wychowawcami. Gimnazjaliści otrzymali mapy topograficzne, przyrządy do obserwacji terenowych i karty pracy. Po zorientowaniu map za pomocą kompasów oraz obiektów terenowych uważnie prześledzili trasę ze szkoły do lasu w Młodzikówku. W trakcie wycieczki nanosili na karty pracy składniki przyrody ożywionej i nieożywionej oraz wytwory działalności człowieka. W lesie dokonywali obserwacji roślin z uwzględnieniem zbieranych i zjadanych przez człowieka oraz rozpoznawali ślady obecności zwierząt. Na podstawie dokonanych obserwacji wypełniali karty pracy podając przykłady roślin i zwierząt występujących w poszczególnych piętrach lasu.

Podczas wycieczki panowała słoneczna pogoda, która umożliwiła uczniom poznanie lasu jako ekosystemu wielogatunkowego w pięknej jesiennej szacie. Cel został osiągnięty i wszyscy szczęśliwie wrócili do szkoły.