FESTYN NA „POŻEGNANIE LATA”

W sobotę, 1 października 2016 r. odbył się festyn na „Pożegnanie lata” pod hasłem „Cierpliwość i praca ludzi wzbogaca”. Był to wspaniały dzień dla licznie zgromadzonych uczniów, nauczycieli, rodziców i całej społeczności lokalnej. Rozpoczęcia festynu dokonała pani dyrektor Grażyna Jagodzińska, która serdecznie wszystkich powitała, życząc mile spędzonego czasu. Najmłodsze przedszkolaki „Tygryski” oraz uczniowie z oddziału przedszkolnego wraz z rodzicami wykonywali pracę plastyczną związaną z wcześniej przeczytanym wierszem. Rodzice uczniów z klas I-III uczestniczyli w „Kalamburach” i warsztatach plastycznych związanych z zawodami. Starsi uczniowie wraz z nauczycielami i rodzicami przygotowywali przepyszną pizzę i spaghetti. W przerwach między kolejnymi atrakcjami można było posiedzieć w kawiarence, skosztować pyszności przygotowane przez rodziców, zjeść kiełbaskę przy ognisku lub watę cukrową. Przez cały czas trwania imprezy dzieci mogły do woli korzystać z dmuchanej zjeżdżalni. Podczas festynu, na którym wszyscy wesoło się bawili, można było wziąć udział w konkurencjach sportowych, zespołowych i indywidualnych. Wszelkiego rodzaju konkursy były nagradzane drobnymi upominkami. Na zakończenie festynu wystąpiła p. Angelika Michalak z Centrum Aktywności w Środzie Wlkp., która wprowadziła dzieci, rodziców, a nawet nauczycieli w świat tańca. Rodzice i uczniowie naszej szkoły pokazali jak pięknie potrafią tańczyć i wspólnie się bawić. Dzięki aktywnemu udziałowi i zaangażowaniu całej społeczności lokalnej oraz wspaniałej pogodzie Festyn Rodzinny był bardzo udany. Każdy znalazł atrakcję dla siebie, aktywnie i w miłej atmosferze spędził sobotni słoneczny dzień.

Dziękujemy za tak wspaniałą wspólną zabawę!