MUZEUM ZIEMI ŚREDZKIEJ W KOSZUTACH

2 grudnia 2016 roku uczniowie klas I – III gimnazjum oraz klasy VI szkoły podstawowej udali się do Muzeum Ziemi Średzkiej w Koszutach, gdzie została im zaprezentowana stała ekspozycja muzeum pt. „Mała siedziba ziemiańska w Wielkopolsce” mieszcząca się w siedmiu salach, urządzonych w duchu dawnego, polskiego dworu z końca XIX i początku XX wieku. Zgromadzone tam zestawy mebli oraz uzupełniające wystrój malarstwo, tkaniny i przykłady rzemiosła artystycznego pozwoliły odtworzyć wygląd i atmosferę szlacheckiego dworu, a pozostawione „mimochodem” drobne sprzęty dawały wrażenie stałej obecności jego dawnych mieszkańców.

Uczniowie brali również udział w warsztatach "Świętowanie - obyczaje" - zwyczaje i tradycje świąt bożonarodzeniowych.