WIZYTA W GOSPODARSTWIE AGROTURYSTYCZNYM W KLUCZEWIE.

Dnia 19 października dzieci z klas I-III wyjechały na wycieczkę do Kluczewa do „Starej Chaty u Kowola”. Celem wycieczki było poznanie starodawnych tradycji wielkopolskich związanych z życiem ludzi na wsi. Dzieci miały okazję m.in. zobaczyć jak dawniej prasowano oraz wyrabiano masło. Jednak największą frajdę sprawiły dzieciom bezpośrednie kontakty z małymi króliczkami i kózkami, które mogły dotykać oraz nosić. Chętni uczniowie mogli spróbować wydoić krowę. Na bezpiecznym terenie, w otoczeniu zieleni i drzew dzieci mogły bawić się jeżdżąc na hulajnogach, ciągnąć wózek, itd. Dużą atrakcją była przejażdżka ciągnikiem z przyczepą. Ponadto dzieci poznały pracę kowala, który na ich oczach wykuł podkowy i każda klasa otrzymała ją w prezencie. Sama kuźnia wywarła na dzieciach niezapomniane wrażenie. Oczywiście nie mogło zabraknąć smakołyków w postaci rogalików oraz kiełbaski samodzielnie upieczonej nad ogniskiem. Była to bardzo atrakcyjna wycieczka przepełniona serdecznością gospodarzy, która z pewnością pozostanie wśród miłych wspomnień wszystkich dzieci.