Baw się i ucz razem z nami, czyli…

Dnia 13 maja 2017 r. odbyły się w naszej szkole „Drzwi Otwarte”. Punktualnie o godz. 10.00 w murach naszej szkoły pojawili się strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Zaniemyślu, którzy zaprosili wszystkich na boisko szkolne. Strażacy opowiedzieli uczniom, na czym polega ich służba i w jakiego rodzaju akcjach uczestniczą. Dzieci dowiedziały się, że strażacy pomagają ludziom nie tylko w czasie pożarów, ale również m.in. podczas powodzi, wypadków samochodowych, sprzątają połamane przez wichury drzewa. Przypomniane zostały również zasady zachowania się w razie pożaru oraz numery telefonów alarmowych. Strażacy zaprezentowali wyposażenie wozu strażackiego, a także poszczególne elementy stroju i ekwipunku strażaka. Na zakończenie spotkania dzieci  mogły wypróbować swoich sił i zmierzyć się z prawdziwym sprzętem strażackim. Podczas zwiedzania szkoły na dzieci czekało wiele atrakcji. Dużym powodzeniem cieszyły się zawody sportowe na boisku szkolnym i zabawy m.in. bańkami mydlanymi na placu zabaw. Dzieci miały możliwość korzystania także z tablicy interaktywnej oraz z zajęć w pracowni informatycznej. Zwiedziły salę oddziału przedszkolnego, gdzie wzięły udział w warsztatach plastycznych, a także mieli możliwość wcielenia się w postacie z bajek poprzez malowanie twarzy. Mali goście bardzo chętnie uczestniczyli we wszystkich zajęciach. Dla rodziców „drzwi otwarte” były okazją do spotkania z dyrekcją, nauczycielami oraz rodzicami innych uczniów. Przy wyjątkowo pięknej pogodzie spędziliśmy ten czas miło i przyjemnie próbując pysznych ciast przygotowanych przez rodziców uczniów klasy II gimnazjum, grochówki przygotowanej przez nasze panie kucharki oraz kiełbasek przy ognisku. Dziękujemy Rodzicom i Dzieciom za przybycie, zainteresowanie pracą naszej szkoły, miłe spotkanie i wspólnie spędzony czas! To był wyjątkowy dzień, pełen wrażeń!