CZTERODNIOWA WYCIECZKA DO GDAŃSKA

Jadąc na wycieczkę do Gdańska, po drodze odwiedziliśmy zamek w Malborku. Pani przewodnik oprowadziła nas po całym zamku krzyżackim. Zwiedziliśmy różne sale, podziemia, kuchnię, w której przygotowana była wystawa - jak i co gotowano w tamtych czasach. Zobaczyliśmy również jak ogrzewano zamek. Obejrzeliśmy wystawę bursztynów oraz zakupiliśmy pamiątki. Po zwiedzeniu zamku pojechaliśmy do Dębek do Ośrodka Gwiazda Morza. Najpierw jedliśmy obiadokolację, a potem mieliśmy czas na rozpakowanie. Gdy wszyscy się dobrze zakwaterowali, poszliśmy przywitać się z morzem.

Drugiego dnia w Gdańsku razem z przewodnikiem zwiedzaliśmy statek Sołdek. Na okręcie obejrzeliśmy wystawę Wszystkie Matki Statków. Byliśmy również w sterówce statku gdzie kapitan wydaje rozkazy. Jedną z ważnych rzeczy było urządzenie radarowe, które nadawało sygnały SOS. Gdy zwiedziliśmy cały statek przeszliśmy starówką na okręt Galeon Czarna Perła, którym popłynęliśmy kanałami portowymi na Westerplatte, jedno z ważniejszych miejsc w Polsce. Wspinaliśmy się na kopiec, na którym znajduje się pomnik poświęcony bohaterom heroicznej obrony w 1939 roku.

Trzeciego dnia poszliśmy na plażę. Niektórzy kąpali się w Morzu Bałtyckim inni miło spędzali czas bawiąc się w piasku. Chłopcy grali w piłkę. Pogoda nam dopisywała. Po południu pojechaliśmy na Hel gdzie zobaczyliśmy fokarium. Później mieliśmy czas wolny, w którym mogliśmy zakupić pamiątki. Wieczorem poszliśmy obejrzeć zachód słońca. Wracając okazało się, że przygotowano dla nas niespodziankę, ognisko i kiełbaski do pieczenia. Po zjedzeniu kolacji śpiewaliśmy razem piosenki i wesoło się bawiliśmy.

Późnym rankiem czwartego dnia po posprzątaniu pokoi poszliśmy ostatni raz popatrzeć na Morze Bałtyckie oraz ostatni raz zamoczyć nogi. Jadąc do domu wstąpiliśmy do Archikatedry Gdańskiej w Oliwie. Mieliśmy zaszczyt posłuchać pięknego koncertu wykonanego na organach. W czasie gry mogliśmy, również zobaczyć poruszające się anioły, które w rękach trzymały trąbki, flety i dzwonki. Po wspaniałym dniu wstąpiliśmy do McDonalda. Wieczorem szczęśliwi i zadowoleni wróciliśmy do domów.