WYCIECZKA DO BISKUPINA
Dnia 19 września 2016 roku uczniowie klas 4-6 Szkoły Podstawowej oraz 1-3 Gimnazjum wybrali się na XXII Festyn Archeologiczny ARCHEO FASHION WEEK do Biskupina. Uczniowie mieli okazję zobaczyć modę sprzed setek i tysięcy lat, obserwując przy tym proces powstawania i zdobienia tkanin. W starożytnym salonie urody dziewczynki korzystały z usług greckich i rzymskich fryzjerów i makijażystek, natomiast chłopcy obserwowali tematyczne przedstawienia teatralne i walki wojów. Uczestnictwo w warsztatach, pokazach i konkursach pozwoliło im przenieść się do przeszłości pod hasłem: „weź zabytek do ręki, stwórz jego kopię i poczuj historię”.