SPOTKANIE Z PANIĄ STOMATOLOG

Dnia 3 kwietnia 2017 roku uczniowie klas I – III szkoły podstawowej spotkali się w szkole ze stomatologiem doktor Elżbietą Kozielec – Jurga z Prywatnego Gabinetu Stomatologicznego z Krzykos. Pani stomatolog zapoznała dzieci z tajnikami swej pracy oraz zachęciła dzieci do konieczności dbania o higienę jamy ustnej. Celem spotkania było kształtowanie umiejętności, przyzwyczajeń i nawyków higienicznych wśród najmłodszych. Wszyscy wiemy jak ważne jest kształtowanie postaw i nawyków już od najmłodszych lat dziecka, także postawy wobec własnego zdrowia i nawyków higieniczno – kulturowych.

O zdrowiu dziecka i jego prawidłowym rozwoju decyduje wiele czynników, w tym prawidłowe odżywianie i dbanie o czystość osobistą. Spotkanie przebiegło w miłej i sympatycznej atmosferze.