ŚWIĘTO BABCI I DZIADKA

W Szkole Podstawowej i Gimnazjum im. Jana Pawła II w Pigłowicach zapraszanie babć i dziadków na uroczystość z okazji ich święta jest tradycją na stałe wpisaną w repertuar imprez szkolnych.Święto Babci i Dziadkato dzień niezwykły, nie tylko dla dzieci, ale przede wszystkim dla babć i dziadków. To dzień pełen uśmiechów, wzruszeń i radości. Dnia 18 stycznia 2017 r. w naszej szkole bardzo licznie zgromadzili się dziadkowie uczniów oraz nauczyciele wraz z panią dyrektor Żanetą Kusik.

Mali artyści z przejęciem odtwarzali swoje role, a czcigodni goście ze wzruszeniem odbierali czułe słowa, kierowane pod ich adresem. Wnuki obdarowały swoje ukochane babcie i dziadków upominkami, przygotowanymi własnoręcznie. W trakcie trwania części artystycznej zaproszono szanownych gości na słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców. Frekwencja jak co roku dopisała, a spotkanie upłynęło w miłej i serdecznej atmosferze. Babcie i dziadkowie byli bardzo zadowoleni i niezwykle dumni  ze swoich wnucząt. Program artystyczny opracowały i przygotowały pani Malwina Szymkowiak i pani Anna Marczak, natomiast dzieci można było zobaczyć także w przepięknych tańcach ludowych pod kierunkiem pani Moniki Fludry.