Z życia szkoły – rok szkolny 2015/2016

W niniejszej zakładce przedstawiamy Państwu wszystkie ważniejsze uroczystości i wydarzenia, które miały miejsce w naszej szkole lub były z nią związane w roku szkolnym 2015/2016. Wszystkie wydarzenia ustawiono według daty.

24.06.2016 – ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO.

Tego dnia o godzinie 9.00 zabrzmiał ostatni dzwonek. Po odśpiewaniu hymnu państwowego i uroczystym przekazaniu pocztu sztandarowego, zostały złożone kwiaty i zapalony znicz pod popiersiem naszego patrona – św. Jana Pawła II.

Tradycyjnie jak co roku, uczniowie - absolwenci klasy III gimnazjum zaprezentowali przestawienie podsumowujące ich edukację w naszej szkole. Nie obyło się tutaj bez śmiesznych scenek z udziałem nauczycieli, w których postacie wcielili się właśnie opuszczający mury szkoły abiturienci.

Druga część obejmowała uroczyste wręczenie świadectw, listów gratulacyjnych dla rodziców i uczniów oraz nagród dla 22 najlepszych uczniów szkoły z klas IV-VI SP i I-III G, którzy otrzymali świadectwa z czerwonym paskiem. Nagrody książkowe i wyróżnienia otrzymali także uczniowie klas I-III.

Wielu rodziców otrzymało imienne, szczególne podziękowania od wychowawców i dyrekcji szkoły lub od samej dyrekcji za aktywną współpracę, okazaną pomoc, życzliwość i wspieranie w realizacji zadań organizacyjnych i wychowawczych szkoły, a także za podejmowanie inicjatyw w kreowaniu jej dobrego wizerunku w środowisku lokalnym i działań służącym dzieciom oraz coraz lepszemu funkcjonowaniu szkoły.

Kończąc rok szkolny 2015/2016 pożegnaliśmy także dwoje emerytowanych nauczycieli naszej szkoły: p. Dorotę Ziółkowską-Jung i p. Antoninę Graczyk. Dziękujemy im serdecznie za zaangażowanie, pracę i trud włożony w rozwój naszych uczniów i szkoły.