Z życia szkoły – rok szkolny 2015/2016

W niniejszej zakładce przedstawiamy Państwu wszystkie ważniejsze uroczystości i wydarzenia, które miały miejsce w naszej szkole lub były z nią związane w roku szkolnym 2015/2016. Wszystkie wydarzenia ustawiono według daty.

ROCZNICA UCHWALENIA KONSTYTUCJI 3 MAJA

W dniu 5 maja 2016 r. uczniowie klasy I i II gimnazjum pod opieką pani Doroty Mostowskiej i Marioli Helwig przedstawili wszystkim uczniom zabawną, ale znaczącą scenkę dotyczącą ważności obchodów Święta Flagi oraz Święta Uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

Na scenie rozgrywała się rozmowa między młodzieżą spod blokowiska. W dialogi ciekawie wplecione zostały piosenki rockowe i hiphopowe o treściach patriotycznych. Niekonwencjonalną akademię zakończyła prezentacja multimedialna obrazująca lata rozbiorów i walki Polaków o odzyskanie niepodległości.