Z życia szkoły – rok szkolny 2015/2016

W niniejszej zakładce przedstawiamy Państwu wszystkie ważniejsze uroczystości i wydarzenia, które miały miejsce w naszej szkole lub były z nią związane w roku szkolnym 2015/2016. Wszystkie wydarzenia ustawiono według daty.

MIĘDZYSZKOLNY KONKURS JĘZYKOWY

28 kwietnia 2016 roku Szkoła Podstawowa Nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi w Środzie Wlkp. była organizatorem I Międzyszkolnego Konkursu Języka Angielskiego i Niemieckiego dla Szkół Podstawowych. W konkursie wzięło udział 63 uczniów z okolicznych szkół. Naszą szkołę reprezentowało pięcioro uczniów z klas 5 i 6: Weronika Strojna, Martyna Wojciechowska, Patrycja Woźna, Wiktoria Lewandowska oraz Franciszek Wieland, który zajął VI miejsce. Uczniowie mieli okazję wykazać się znajomością gramatyki i leksyki oraz wiedzą o krajach anglojęzycznych. Głównymi celami konkursu były rozwijanie talentów i umiejętności językowych oraz integracja uczniów z różnych szkół. Wszyscy uczniowie w oczekiwaniu na wyniki mieli okazję obejrzeć teledysk „Sport macht fit” oraz przedstawienie „Lekcja o Wielkiej Brytanii” w języku obcym. Każdy uczestnik otrzymał dyplom oraz słodki upominek, ufundowany przez Burmistrza Miasta Środa Wlkp. pana Wojciecha Ziętkowskiego oraz  Prezesa Średzkiej Spółdzielni Mleczarskiej „Jana” - panią Marię Czwojdrak.