Z życia szkoły – rok szkolny 2015/2016

W niniejszej zakładce przedstawiamy Państwu wszystkie ważniejsze uroczystości i wydarzenia, które miały miejsce w naszej szkole lub były z nią związane w roku szkolnym 2015/2016. Wszystkie wydarzenia ustawiono według daty.

DZIEŃ DZIECKA ORAZ FINAŁ AKCJI KILOMETRY CARITAS.

W dniu 29 maja 2016 r. 4 uczniów z klasy Ia , 10 z klasy II oraz 7 członków Szkolnego Koła Caritas wraz z opiekunkami Panią Dorotą Mostowską i Ewą Matuszak pojechało do Poznania na Ogólnopolski Festyn Rodzinny z okazji Dnia Dziecka oraz finał akcji Kilometry Caritas. Na przywitania dzieci obdarowane zostały miłą niespodzianką ze słodkościami, a potem to już były same atrakcje: dmuchane zamki i ścianka wspinaczkowa, pokazy ratownictwa medycznego, warsztaty plastyczne, malowanie twarzy, pokaz największego ciągnika świata, loteria fantowa, wata cukrowa, lody i wiele wiele innych. Pomimo że pokropił ich troszkę deszczy mile spędzili niedzielne popołudnie. Na zakończenie wszyscy weszli do Bazyliki archikatedralnej Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Poznani,. jednym z najstarszych polskich kościołów i najstarszej polskiej katedry. Jest ona miejscem pochówku pierwszych władców Polski i przypuszczalnym miejscem chrztu Mieszka I. Zmęczeni ale zadowoleni wrócili wieczorem do domu.