Z życia szkoły – rok szkolny 2015/2016

W niniejszej zakładce przedstawiamy Państwu wszystkie ważniejsze uroczystości i wydarzenia, które miały miejsce w naszej szkole lub były z nią związane w roku szkolnym 2015/2016. Wszystkie wydarzenia ustawiono według daty.

Rajd klasy I gimnazjum do Murzynowa Leśnego

Uczniowie klasy pierwszej Gimnazjum w Pigłowicach dnia 26 września bieżącego roku w godzinach 9:00-15:00 wybrali się na pieszy rajd do nowego kolegi z klasy – Andrzeja, do Murzynowa Leśnego.

Uczestnicy wyruszyli spod szkoły o godz. 9:00. Wyprawę zaczęli od marszu przez las w Mądrem. Następnie przeszli przez Kaźmierki i zatrzymali się w sklepie, w Nadziejewie, gdzie jeden z uczniów zafundował każdemu napój. Po tym wyruszyli w dalszą trasę do Murzynowa Leśnego. Podczas drogi uczniowie zbierali patyki, na których potem smażyli kiełbaski. Kreatywni chłopcy zostawiali za sobą ślady w postaci gałązek. Po krótkim marszu doszli do celu, gdzie rodzice kolegi rozpalili ognisko i poczęstowali ciastem oraz herbatą. Gwoździem programu okazał się „kopiec kreta” upieczony przez panią Iwonę. Wychowawczyni klasy miała przyjemność zwiedzić dom swojego nowego ucznia. W tym czasie chłopcy zwiedzali okolicę i znaleźli obok torów przejechane przez pociąg pięć groszy.

W drodze powrotnej wracali przez Garby gdzie chłopcy koniecznie chcieli wejść do atrapy samochodu garbus. Wszyscy zadowoleni i zmęczeni wrócili do domów. Pogoda dopisała, a klasa zintegrowała się.