Z życia szkoły – rok szkolny 2015/2016

W niniejszej zakładce przedstawiamy Państwu wszystkie ważniejsze uroczystości i wydarzenia, które miały miejsce w naszej szkole lub były z nią związane w roku szkolnym 2015/2016. Wszystkie wydarzenia ustawiono według daty.

ZOSTAWCIE NAM CZYSTY ŚWIAT...

W poniedziałek, 25 kwietnia 2016 r. w Szkole Podstawowej w Pigłowicach świętowano Dzień Ziemi. Dzieci z klas I-II w pięknej oprawie słowno - muzycznej oraz zabawnej inscenizacji ukazały śmieciowy problem naszej Błękitnej Planety. „Podróżując” statkiem po morzach i oceanach „obserwowały” pływające w nich szkodliwe odpady. Dzieci kreując role Marynarzy, pięknych Syrenek i Ryb uczyły zgromadzoną publiczność jak troszczyć się o przyrodę, wskazywały właściwe postawy proekologiczne i ostrzegały przed zniszczeniem naszej planety. Morałem płynącym z tego apelu były słowa: „Ziemię mamy tylko jedną, jedyną i nikt jej nie powtórzy".