Z życia szkoły – rok szkolny 2015/2016

W niniejszej zakładce przedstawiamy Państwu wszystkie ważniejsze uroczystości i wydarzenia, które miały miejsce w naszej szkole lub były z nią związane w roku szkolnym 2015/2016. Wszystkie wydarzenia ustawiono według daty.

LEKCJA PRZYRODY W POZNAŃSKIEJ PALMIARNI

19 kwietnia 2016 r. odbyła się wycieczka do Palmiarni w Poznaniu. Wzięli w niej udział uczniowie klas I-III szkoły podstawowej.

Głównym celem wycieczki było pogłębienie wiedzy przyrodniczej, poznanie różnorodności roślin z różnych stref klimatycznych oraz rozwijanie szacunku i poszanowania przyrody. Palmiarnię zwiedziliśmy z przewodnikiem, który pokazał nam różne ciekawe rośliny tropikalne, paprocie, bananowce, rośliny owadożerne, palmy, daktylowce oraz wiele gatunków kaktusów. Mieliśmy także okazję zobaczyć jak wygląda i rośnie liść laurowy, kawa, a także kakaowiec, z którego produkuje się czekoladę. Dodatkową atrakcją były akwaria z żółwiami, egzotyczne papugi, terraria z gadami, a także ryby w oczkach wodnych oraz w ogromnych akwariach. Jednak najwięcej emocji wzbudziła wizyta w pawilonie, w którym wylęgały się i latały wśród zwiedzających przepiękne motyle. Była to bardzo atrakcyjna lekcja przyrody.