Grazynka n 1

POŻEGNANIE

Nie wszystko umiera, czego dotyka śmierć… 

więcej


  eTwinning

Erasmus

logo2

Projekt „Od grosika do złotówki” jest pierwszym z zakresu edukacji finansowej, skierowanym do uczniów pierwszego etapu kształcenia. Odbywa się on pod patronatem Fundacji Młodzieżowej Przedsiębiorczości i Fundacji Kronenberga przy Citi Handlowy.

Jest to dla uczniów ważne doświadczenie w dziedzinie samodzielnego podejmowania decyzji o oszczędzaniu, racjonalnym wydawaniu pieniędzy i gospodarowaniu innymi zasobami. Projekt uwzględnia potrzeby i zainteresowania uczniów, a także wychodzi naprzeciw wymaganiom społecznym i ekonomicznym otaczającego świata.

Realizacja projektu trwa 10 miesięcy, w trakcie których uczniowie zdobywają wiedzę, kształtują umiejętności i nabywają doświadczeń potrzebnych do samodzielnych decyzji. Wszystko to odbywa się w formie „galaktycznej podróży”, czyli podróży po różnygrafikach planetach, którymi są np. Skarbonka, Portfelik itp.

Projekt jest zgodny z założeniami nowej podstawy programowej, a ciekawe pomoce i scenariusze sprawiają, że dzieci z przyjemnością uczestniczą w zajęciach.

Więcej informacji można przeczytać klikając na poniższe logo:
logo